T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES

Yayın Tarihi : 11.11.2019

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığımızın Türkiye'nin 81 ilinde başlattığı  "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliği kapsamında İlimizde 67.700 fidan toprakla buluştu.

11 Kasım 2019'da saat 11:11'de başlayan proje kapsamında 81 ilde bulunan 2023 noktada gerçekleştirilen ve ülke genelinde toplan 11 milyon fidanın toprakla buluşması hedeflenen fidan dikim töreni İlimizde KBÜ Kampüs Alanı içerisinde bulunan fidan dikim alanında gerçekleştirildi.

Fidan dikim törenine; Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, seferberliğe başvuru yapan birçok vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve konuşmaların ardından Vali Gürel, protokol üyeleri ve halk ile birlikte fidan dikim alanına geçerek Ladin, Leylandi, Sedir, Servi, Dişbudak, Akuba, Sarmaşık, Yuka, Çınar, Kayın, Sarısabin, Manolya, Kokulu Ardıç, İğde, Pavlonya, Ihlamur, Kestane, Kriptomanya, Elma, Akçaağaç, Çoban Cevizi ve Badem türünden oluşan 532 fidanı toprakla buluşturarak can suyunu verdiler.

İki kategoride Guinness Rekorlar Kitabı'na girilmesi hedeflenen "Geleceğe Nefes Ol" projesinde vatandaşlarımız https://gelecegenefesalbum.com/ sayfasından, album@gelecegenefesalbum.com mail adresi üzerinden ve 05309564318 numaralı Tarım ve Orman Bakanlığının WhatsApp hattına 30 Kasım 2019 tarihine kadar fidan dikimi esnasında çektikleri fotoğraflarını yükleyerek "En çok fidan dikim fotoğrafı" kategorisinde projenin rekorlar kitabına girmesine destek olabilecekler.