T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gıda Denetim Seferberliği Başladı

Yayın Tarihi : 18.2.2020

​Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak ve 6 gün sürecek gıda denetim seferberliğine Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak başladık.

Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla, hafta boyunca sürecek seferberliğe ilk olarak ‘’Süt ve Süt Ürünleri Üreten İş Yerleri ve Takviye Edici Gıda Üretimi Yapan İşyerlerinde’’ İl Müdürümüz Çetin AYVALIK’ın katılımıyla başlanıldı.
Denetim sonrası açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Çetin AYVALIK ;
 ‘’Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin öncülüğünde bugün 81 vilayette bir gıda denetim seferberliği başlatmış bulunmaktayız. Yine Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda bugün ilk defa süt ve süt ürünleri, takviye edici gıdaların denetimi için ekibimizle beraber bir süt İşletmesine geldik ve sizlerin huzurunda denetimimizi gerçekleştirdik. 6 gün boyunca bu denetimlerimiz devam edecek olup,  yarın et ve et ürünleri olmak üzere  Cumartesiye kadar  bütün gıda işletmeleri denetlenmiş olacaktır.
İlimizde genel gıda işletmesi denetimlerimiz hâlihazırda yapılmaktadır,  özellikle Karabüklü vatandaşlarımızdan gıda güvenliği konusunda teşkilatımızın  üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını bilmelerini istiyorum. Ekibimiz  7 gün 24 saat  boyunca görevlerinin başındalar, endişeye mahal vermeden ürünleri rahatlıkla tüketebileceklerini söyleyebiliriz’’ dedi.