T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KORONA VİRÜS’E KARŞI TEDBİRLER ARTTIRILDI

Yayın Tarihi : 18.3.2020

​İl Müdürlüğümüz, Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları doğrultusunda Covid19-Korona Virüs hastalığına karşı tedbirlerini artırmaya devam ediyor.

İl ve İlçe müdürlüklerimizce gıda işyerlerinde Gıda Hijyen Yönetmeliği ve Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği hükümlerinin sağlandığına yönelik denetimler üst düzeye çıkartılmıştır.

Öncelikle toplu tüketim yerleri olmak üzere tüm gıda işletmelerindeki gıda çalışanlarının genel şartlar, el hijyeni, işyeri davranış kuralları ve personel hijyen eğitimi gibi personel hijyen kurallarına sıkı sıkıya uymaları, virüsün yayılmasını önlemede büyük önem arz etmektedir. Bu konuda tüm İl ve İlçelerimizde bulunan tüm gıda işletmelerine tedbirler hakkında bilgilendirme broşürleri dağıtılmıştır. İl Tarım ve Orman müdürlüğümüzde görevli kontrol görevlilerimiz gereken hassasiyeti göstermekte ve resmi kontroller aralıksız devam etmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı'mızın Alo174 Gıda Hattı ile WhatsApp İhbar Hattı (0 501 174 0 174) vatandaşlarımızın ihbar, şikâyet, soru ve sorunlarına ilişkin 7/24 hizmet vermektedir.