T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 26.01.2023

​İl Müdürlüğümüz organizatörlüğünde kurum personeli ile bitkisel üretim  ve hayvancılık yapan yetiştiricilere yönelik olarak Tarım Sigortaları (TARSİM) bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Konu hakkında açılış konuşması yapan İl Müdürümüz Çetin AYVALIK; "Bilindiği üzere, Tarım sektörü doğal şartlara bağlı üretim yapılması nedeniyle dünyanın her yerinde hassas ve stratejik bir sektör olarak ele alınmaktadır. Ulusal ve Uluslararası araştırma kurumlarının tahminlerine göre Ülkemiz iklim değişikliğine en duyarlı bölgelerden birinde yer almaktadır. Son yıllarda dünyanın gündemine oturan iklim değişikliğinin etkileriyle birlikte gelişen yağış rejimindeki düzensizliklerin meydana getirdiği, kuraklık, aşırı yağışların neden olduğu su baskınları ve seller, dolu, fırtına gibi afetler ülkemizde sıklıkla yaşanabildiği gibi ilimiz içinde tehdit oluşturmaktadır. Ürününüz bol ve kazancınız bereketli olsun diyor tüm çiftçilerimizi TARSİM sigortası yaptırmaya davet ediyorum" dedi. 
İl Müdürümüzün konuşmasının ardından TARSİM Sakarya Bölge Müdürü Erhan KARAKUŞ, Bitkisel Üretim ve hayvancılık yapan yetiştiricilere yönelik Sigorta işlemleri ile ilgili olarak kurum idareci ve personellerine sunum eşliğinde bilgiler aktardı.