T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TABİAT KARABÜK (Tıbbi Aromatik Bitkiler ile Araziler Taçlanıyor) Projesi Paydaş Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi : 23.02.2024

Sayın Valimiz Mustafa YAVUZ’ un talimatıyla İl Müdürlüğümüz tarafında hayat geçirilen, İlimiz Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla oluşturulan TABİAT KARABÜK (Tıbbi Aromatik Bitkiler ile Araziler Taçlanıyor) Projesi Paydaş Bilgilendirme Toplantısı İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda proje paydaş kurumlarımızın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Çetin AYVALIK;
“Valimiz Sayın Mustafa YAVUZ’ un tıbbi ve aromatik bitkiler alanında değerli fikirleri ve yönlendirmeleri çalışmalarımıza ve projeye ayrı bir heyecan kattı. Proje kapsamında Hâlihazırda tıbbi ve aromatik bitkiler üzerinde faaliyet gösteren üreticilerimizle bir araya geldik. Mevcut durum ve sorunlar masaya yatırıldı. Sahada, üreticiler ve üretim yapmak isteyen çiftçilerle toplantılar yapıldı. Bu doğrultuda 2024 yılı mart dönemi için uygulanacak projeler ile ilgili ödenek tedarik edildi.
İl Proje Yürütme Kurulu ve üç yıllık planlama için teknik ekip oluşturularak nihai proje için çalışmaların şubat ayı sonuna kadar tamamlanarak bir eylem planı oluşturulması planlandık.
Bu bağlamda Proje paydaşlarımız olarak sizlerin bize vereceği katkıları önemsiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.” Dedi.
Toplantı Safranbolu İlçe Müdürümüz Mehmet AKGÜL’ ün proje sunumu ve arkasından değerlendirme toplantısı yapılarak sona erdi.